skip to Main Content
Skontaktuj się z nami: +48 608 509 955

Zakup solarium – co musisz wiedzieć ?

Zakup solarium w 10 krokach.

Planujesz zakup solarium lub otwierasz nowy biznes solaryjny? Jeżeli tak to jesteś w dobrym miejscu.
dosolarium.pl ujawnia wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zakupisz solarium.

 

1) Zakup solarium zacznijmy od pytania, Czy istniejące obiekty na sprzedaż pasują do twojego biznesplanu?

Zakładając, że kupujesz salon solarium z istniejącymi łóżkami do solarium, musisz zastanowić się, czy chcesz rozszerzyć działalność i co to może oznaczać.

Większość lokali mieszkalnych i małych nieruchomości komercyjnych jest wyposażona w standardowe zasilanie 240-woltowe lub “jednofazowe”, a to tylko dwa leżaki. Spróbuj jeszcze raz i wyrzuć bezpiecznik, ryzykując zmarzniętych, nagich i rozgniewanych klientów.

Aby uruchomić trzy lub więcej łóżek solaryjnych, musisz ulepszyć swoje zasilanie do “trójfazowego”. Obejmuje to sporo prac budowlanych, może trwać nawet osiem tygodni i kosztuje sporo. Należy pamiętać, że nowe łóżka kosztują dużo więcej.

Ponadto, jeśli chcesz uwzględnić usługę opalania natryskowego, potrzebujesz do tego dodatkowego miejsca. Zastanów się dobrze, jaką usługę świadczy istniejąca firma i czy możesz sobie pozwolić na jej dodanie.

2) Jakie są koszty bieżące?

Zanim zainwestujesz w zakup solarium , spróbuj dowiedzieć się, ile obecnie kosztuje opalanie, czy możesz sobie na to pozwolić.

Jeśli obciążymy klientów kwotą 12 za 10 minut,  to dobry zysk, ale trzeba wziąć pod uwagę, że lampy na solarium zwykle muszą być wymieniane co 500 godzin, pełna recyrkulacja i serwis kosztują swoje, a bardzo drogie łóżka bardzo szybko tracą na wartości.

Ponieważ trzeba je wymieniać co kilka lat – musisz mieć pewność, że uda Ci się przyciągnąć wystarczającą liczbę klientów, aby pokryć koszty i uzyskać prawdziwy zysk. Należy wziąć pod uwagę koszty sprzątania, utrzymanie budynku, ewentualny czynsz i płace personelu.

3)  Zakup nowego czy używanego sprzętu ?

Istnieją inne alternatywy dla kupowania nowych łóżek, więc jeśli firma została uruchomiona wcześniej, będziesz musiał zdecydować, jak będziesz finansować rzeczy od teraz. Regenerowane łóżek są dobrym rozwiązaniem, jeśli pochodzą od renomowanego dostawcy takiego jak Cel-man,  są wtedy jak nowe.

Ta opcja będzie kosztować mniej niż połowę ceny nowego łóżka.

 

4) Czy lubisz sprzątanie?

Byłoby to korzystne, jeśli planujesz kupić salon solarium. Po każdej sesji opalania akryl na leżakach należy czyścić chusteczkami dezynfekcyjnymi.

Zewnętrzna powierzchnia łóżka wymaga regularnego czyszczenia, a co najmniej raz w miesiącu należy dokładniej wyczyścić akryle. Co roku będziesz musiał usunąć akryle z solarium i oczyścić lampy i reflektory. Twój cały salon będzie musiał wyglądać nieskazitelnie, aby zapewnić klientów, że prowadzisz renomowaną firmę.

Leżaki się nagrzewają, więc będziesz musiał również zapewnić odpowiednie nawiewy powietrza w każdym pokoju – i tak, te będą również wymagały regularnego czyszczenia.

5) Zakup solarium, a Twoja wiedza.

Sukces Twojego salonu będzie zależał od wielu czynników, dlatego ważne jest, abyś zbadał branżę przed zakupem.

Odwiedź inne pobliskie salony i zanotuj wszystkie uwagi dotyczące każdej firmy – w tym ceny, obsługę klienta, ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa, czystość oraz modele i modele łóżek do opalania. Wiele osób uważa, że ​​opalanie się jest niebezpieczne, więc przyciągniesz więcej klientów, jeśli będziesz otwarty i uczciwy w odniesieniu do faktów związanych z ekspozycją na promienie UV.

Dostarczaj informacji, które dają zrównoważony obraz i nie zapomnij o tym, w jaki sposób światło może być użyte do promowania dobrego samopoczucia, istotnej produkcji witaminy D, a nawet zmniejszenia objawy takich chorób, jak trądzik i łuszczyca!

6) Czy uzyskasz dodatki?

Istnieje kilka dodatków, które mogą sprawić, że Twoja firma stanie się bardziej obrotem pieniędzy. Ochrona oczu jest niezbędna i możesz zapewnić gogle wielokrotnego użytku lub jednorazowe.

Zakup solarium

Te ostatnie kosztują około kilkadziesiąt groszy za sztukę, więc zarobisz. Gogle wielokrotnego użytku będą wymagały konsekwentnej dezynfekcji, dlatego warto o tym pamiętać, gdy dostarczamy zapasy. Wielu użytkowników łóżek opalających lubi kupować przyspieszacze opalania, a marża na tych produktach jest ogromna – między 80-100%. Upewnij się, że masz szereg takich produktów, od saszetek po wysokiej klasy butelki.

Produkty po opalaniu i nawilżacze będą również dobrze się sprzedawać, więc zaopatrz się w te produkty.

7) Czy jesteś dostępny?

Brzmi to oczywiście, ale uzyskanie porządnego systemu telefonicznego pomoże ogromnie w udanym biznesie. Większość spotkań w salonie odbywa się przez telefon, więc profesjonalny system dźwiękowy z funkcją połączenia oczekującego wzbudzi zaufanie.

Jeśli chodzi o fizyczną lokalizację, warto kupić salon w dość ruchliwej dzielnicy mieszkaniowej lub komercyjnej, ponieważ większość klientów będzie chciała wejść do solarium w drodze do domu lub do pracy.

8) Czy zrobisz interes?

Upewnij się, że tworzysz stronę internetową i reklamujesz się lokalnie w gazetach, czasopismach i ulotkach w lokalnych firmach i usługach. Pomyśl o tym, jak Twoi klienci znajdą Cię online w tym pomoże Ci dobra Agencja Interaktywna. Wielu potencjalnych klientów znajdzie Cię za pomocą wyszukiwarki Google na urządzeniu mobilnym, szukając nowego lokalnego salonu. Upewnij się, że Twoja witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, aby powstrzymać potencjalnych klientów przed odejściem, zanim zarezerwowali swoją pierwszą wizytę, i być na bieżąco z nowoczesnymi trendami marketingowymi, takimi jak korzystanie z mediów społecznościowych i e-mail marketing.

9) Czy jesteś specjalistą ?

To bardzo ważne jeżeli  chodzi o zakup solarium i otworzenie firmy. Powinieneś prowadzić dokumentację klienta, która dokumentuje rodzaj skóry i zalecaną długość sesji opalania dla każdej osoby. Istnieje kilka pakietów oprogramowania salonowego, które mogą przechowywać ważne informacje o klientach i dane kontaktowe , planuj spotkania i zarządzaj zapasami. Możesz również śledzić zużycie wszystkich łóżek i żarówek – ostrzegając, kiedy mogą być potrzebne wymiany.

10) Oceń swoje potrzeby kadrowe.

Solarium potrzebuje co najmniej 2 osób na zmianie przez cały czas – jedna osoba na recepcji i inna obsługująca, aby pokazać ludziom solarium i wykonać sprzątanie po każdym kliencie.

 

Jeżeli szukasz sprzętu do solarium zapraszamy do naszego sklepu internetowego.