skip to Main Content
Skontaktuj się z nami: +48 608 509 955

Wyposażenie solarium – co potrzebujemy do rozpoczęcia biznesu ?

Wszystko do solarium, czyli w co wyposażyć lokal.

Co właściwie potrzebujemy na wyposażenie solarium? Pierwsze co kojarzy nam się z solarium to opalenizna i słońce. Słońce to energia, a energia to życie. Codziennie potrzebujemy promieni słonecznych, ażeby w naszym organizmie mogły prawidłowo przebiegać różnorodne procesy związane z przemianą materii i utrzymaniem homoestazy. Powszechna jest też opinia, że opalenizna jest atrakcyjna i zdrowa. Wyglądamy lepiej gdyż opalenizna maskuje drobne mankamenty skóry, np. popękane naczynka, piegi czy zaskórniki. Powoduje, że nasza sylwetka wydaje się szczuplejsza, a śniada karnacja wygląda na wypoczętą. Nic zatem dziwnego, że solaria są ciągle popularne. A opalenizna nie wychodzi z mody. Dlaczego więc nie otworzyć własnego solarium?

Jeżeli zdecydujesz się na biznes w postaci solarium musisz pamiętać, że oprócz cudownej wizji  świetnych pomysłów odnośnie promocji, wystroju i tak dalej, to praktycznie najważniejszą rzeczą jest wybranie odpowiedniego sprzętu do naszego lokalu.  Co właściwie potrzebujemy do naszego lokalu? Na jaki sprzęt powinniśmy się zdecydować? Poniżej spróbuję rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wyposażenia solarium.

Wyposażenie solarium

Łóżka do solarium

Najważniejsze są łóżka solaryjne. Jeśli szukasz łóżka do solarium to skup się na tych potocznie zwanych europejskimi. Są to łóżka posiadające certyfikat Unii Eropejskiej. Opalają wolniej, ale zdecydowanie bezpieczniej. Nawet przy bardzo jasnej karnacji, możesz spokojnie wybrać się na 10 minut na takie opalanie.wyposażenie solarium Na zwykłych, mocnych łóżkach z dużym promieniowaniem, lepiej nie decyduj się na dłuższy niż 3-6 minutowy pobyt, bo możesz wyjść z czerwoną, poparzoną skórą. Ponadto urządzenia solaryjne dzielone są na pionowe (kabiny stojące) i leżące (łóżka). Urządzenie leżące od stojącego różni się zazwyczaj nasileniem mocy lamp i filtrami na twarz. Solaria stojące zwykle ich nie posiadają, a ich moc wynosi 180 W na całe ciało, gdzie w leżących 160 W na ciało, a 520 W na twarz z filtrami ochronnymi, często działającymi przeciw fotostarzeniu skóry. Solaria pionowe to typowe urządzenia niskociśnieniowe. Opalają trochę inaczej ponieważ również twarz opalana jest przy pomocy lamp niskociśnieniowych, przy większej obecności promieniowania UVB co czasem powoduje lekkie jej zaczerwienienie. Efektu takiego nie wywołują opalacze wysokociśnieniowe w klasycznych łóżkach opalających. Zwolennicy tub to osoby preferujące krótkie czasy opalania, a także mniejszą higienę. W kapsułach ciało nie ma bowiem kontaktu z płytą akrylową. Faktem jest także to, iż tuby opalają bardziej równomiernie ze względu na jednakową odległość ciała od lamp. W przypadku pierwszego solarium i ograniczonego budżetu możesz rozejrzeć się za łóżkami używanymi.  Na wyposażenie solarium potrzebujesz około 2-3 na start.

Lampy do  solarium

Źródłem promieniowania w solarium są rtęciowe lampy gazowe. Światło tworzy się w gazie, a nie przez tzw. termoemisję jak przy włóknie żarzenia żarówki. W zależności od kombinacji zawartego gazu, jego ciśnienia i pobieranej mocy elektrycznej rozróżnia się poszczególne typy lamp. Lampy solaryjne możemy podzielić na :

Niskociśnieniowe (świetlówki fluorescencyjne). Lampy niskociśnieniowe, których podział oparty jest o moc znamionową.

  • Lampy 80 W i 100 W (o długościach odpowiednio 150 cm i 180 cm).
  • Lampy 140 W i 160 W (o długościach odpowiednio 150 cm i 180 cm)
  • Lampy 120 W i 180 W (o długości 200 cm)
  • Lampy 40 W. To krótka świetlówka o przekroju normalnej lampy przeznaczona do niszowych urządzeń opalających, w których stosowana była jako wzmocnienie części twarzy lub łydek oraz ud lub ramion.
  • Lampy 200 W. Z czasem pomyślano o ludziach wyższych oraz o wyeliminowaniu słabego punktu kabin stojących, a mianowicie małej skuteczności w opalaniu łydek oraz samych stóp.
  • Lampy 220 W. Lampa o długości 2 metrów o podwyższonych parametrach mocy. Można ją nazwać SUPERTURBO.

Lampy wysokociśnieniowe (tak zwane halogeny).

Lampy halogenowe stosowane są najczęściej w tej części solarium, która odpowiedzialna jest za opalanie twarzy i są znacznie mocniejsze, tzn. emitują większą dawkę promieniowania UV. Lampy wysokociśnieniowe stosowane są ze specjalnymi filtrami odpowiadającymi za odfiltrowanie szkodliwych promieni UV-C oraz o wytworzenie ściśle określonego pasma przepuszczającego jak najwięcej promieni UV-A, czasami UV-B.

Lampy solaryjne zużywają się i po jakimś czasie wymagają wymiany, bo przestają spełniać standardy bezpieczeństwa (stare lampy zaczynają emitować niebezpieczne widmo UV). Maksymalny czas pracy lamp to 800 godzin.

Firma Cel-Man posiada w swojej ofercie lampy znanych i cenionych producentów takich jak: NEW TECHNOLOGY, BERMUDA GOLD, HANAU, SYLWANIA .Są to zarówno wysoko, jak i niskociśnieniowe, lampy standardowych brązujących i podwójnie brązujących, w technologii Solglass, które mogą pracować w każdym urządzeniu opalającym, jakie powstało w długiej historii branży solaryjnej na świecie.

 

Kosmetyki do solarium

Na wyposażenie solarium potrzebujesz oczywiście kosmetyki są to aktywatory, wspomagające sztuczne opalanie. Działają w odwrotnym kierunku niż olejki do opalania na słońcu, których filtry chronią przed szkodliwymi promieniami UV. Przyspieszenie zdobycia upragnionej opalenizny w solarium jest możliwe, gdyż kosmetyki do solarium nie zawierają tzw. brokerów UV, nie hamują więc ich działania. Dodatkowo nawilżają skórę i utrwalają opaleniznę. To bezpieczne kosmetyki dla skóry.

wyposażenie solariumwyposażenie solarium

Kosmetyki po opalaniu.

Na rynku dostępne są balsamy po opalaniu, które nawilżają suchą i odwodnioną po wizycie w solarium skórę i utrwalają opaleniznę. Jeśli nie sięgamy po nie, należy obowiązkowo zaaplikować skórze balsam nawilżający z witaminą E i aloes, łagodzący podrażniania oraz krem odżywczy do twarzy.

Aby zapewnić uzyskanie w solarium bezpiecznej, trwałej, zdrowej opalenizny, specjaliści pracują nad optymalną kombinacją promieni UVA i UVB oraz nad recepturami kosmetykówprzygotowujących skórę do opalania i pielęgnujących ją po seansie w solarium. Zwykłe kremy i mleczka pielęgnacyjne do tego się nie nadają.

 

Sprzęt nowy czy używany?

Na początku rozkręcania biznesu, przy otwieraniu własnego salonu solarium bardzo ciężko jest zaopatrzyć swój lokal w sprzęt nowy, prosto od producenta. Niestety zakup jednego łóżka wiąże się czasem z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy. A w lokalu jedno łóżko to za mało. Tak więc drugą opcją, bardziej opłacalną jest kupienie sprzętu używanego. Przy kupnie sprzętu używanego najważniejsze jest zadbanie o sprawdzenie czy wszystko w nim działa, a dotychczas były robione wszystkie niezbędne przeglądy i serwisowania. Sprawdzenie dokumentów oraz wypróbowanie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że sprzęt jest bezpieczny i nie będzie zagrażał życiu i zdrowiu naszych klientów. Szukasz naprawdę solidnych lamp w dobrej cenie? Sprawdź koniecznie lampy w ofercie Cel-Man.

 

W co wyposażyć lokal na samym początku?

Przede wszystkim zależne jest to między innymi od powierzchni jaką dysponuje nasz lokal. Na pewno potrzebujemy zarówno łóżek jak i kabin. Oczywiście nie możemy zapominać o rzeczach najprostszych i oczywistych takich jak: pleksi, okularki do opalania, stoliki, stołki, szafki, lada, kasa, wyposażenie łazienek, lustra, produkty do opalania i po opalaniu i tym podobne. Wyposażenie solarium to ważna sprawa, dlatego zadbaj żeby sprzęt był bezpieczny i po odpowiednich przeglądach jeżeli zdecydujesz się na używany sprzęt.

Całkowite wyposażenie solarium  znajdziecie w sklepie internetowym firmy Cel-Man.