skip to Main Content
Skontaktuj się z nami: +48 608 509 955

Pleksi do solarium

Pleksi do solarium

Pleksi do solarium to niezbędny element wyposażenia każdego salonu urody z solarium. Służy ona do leżenia podczas opalania się. To materiał bardzo wytrzymały, przy czym przepuszcza w pełni promienie UV, dlatego tak często spotykany jest w wielu modelach solarium. Nie tylko jest łatwy do czyszczenia i odporny na środki dezynfekujące, które są niezbędne do utrzymania czystości w solarium, ale również można go produkować w wielu grubościach. Obecnie produkowane są pleksi do solarium o grubościach: 2, 3, 4, 5, 6 mm. Najgrubsza dostępna pleksi ma aż 8 mm grubości. Nowoczesna technologia produkcji pozwala na wytworzenie pleksi bezbarwnej, matowej, czarnej, a  także przepuszczającej światło kolorowe. Pozwala to na zachowanie nie tylko standardów czystości, ale również taki materiał nie przeszkadza w przedostawaniu się promieni UV.

pleksi do solariumPleksi do solarium wykonywane jest od lat podobną metodą, która daje bardzo dobre rezultaty. By dostosować kształt pleksi do modelu solarium, jest poddawana ona termoformowaniu, dzięki czemu  możliwe jest jest wygięcie, bez uszczerbku na materiale. Nie pęka on, ani nie rysuje się, a kształt jest idealnie dopasowany pod dany model solarium. By materiał był nietknięty i wytrzymał kolejne lata użytkowania, poddaje się go dokładnej obróbce, tzn. cięciu, polerowaniu, matowieniu, obróbce CNC oraz kształtowaniu termicznemu. Dzięki zastosowaniu takich technologii materiał jest wytrzymały i trwały.

Dlaczego warto inwestować w dobrą pleksi do solarium?

Jak wiadomo im grubsza i trwała pleksi do solarium, tym droższe jest solarium. Na szczęście za ceną takiego materiału idzie przede wszystkim jego dobra jakość. Gruby materiał wytrzyma duże przeciążenia, dzięki czemu nie musimy obawiać się niebezpiecznych pęknięć. Dodatkowo odpowiednio wykonana pleksi przepuszcza znacznie więcej promieni UV, przez co opalanie jest znacznie szybsze. Nie bez znaczenia są oczywiście lampy, ale przepuszczalność pleksi ma ogromne znaczenie. Pamiętajmy, że podczas jednego dnia pracy solarium jest wiele klientów, którzy kładą się na łóżko opalające i  z niego wstają. To daje nie tylko duże obciążenia, ale również może powodować powstanie wielu rys. Dobrze wykonana pleksi do solarium wytrzymuje bardzo dużo, dzięki czemu solarium wygląda nienagannie, nawet po wielu miesiącach.

 

Dodatkowo producent pleksi, nie tylko do solarium daje nam gwarancję jakości. Oznacza to, że w razie sytuacji kiedy pleksi pęknie pod wpływem nacisku, możliwa będzie jej wymiana w okresie trwania gwarancji. To daje nam pewność, że producent pleksi do solarium jest pewny jakości wykonania oraz odporności materiału na nacisk, czy porysowanie. Warto wybrać sprawdzone firmy, które również na zamówienie montują pleksi do urządzenia oraz wymieniają w razie pęknięcia, czy zużycia. Dzięki zastosowaniu dobrej pleksi solarium wytrzyma o wiele dłużej, a na pewno zapewni komfort użytkowania, higienę i bezpieczeństwo dla naszych stałych i nie tylko stałych klientów.