skip to Main Content
Skontaktuj się z nami: +48 608 509 955

Co potrzebuje do solarium?

Co jest potrzebne do solarium?

do solariumJakie rzeczy są potrzebne do solarium? Podczas prowadzenia solarium liczy się wiele elementów. Przede wszystkim ważne jest posiadanie dobrej jakości łóżka do solarium. Jest ono gwarancją powodzenia naszego salonu, ze względu także na bardzo restrykcyjne obecnie wymogi unijne dotyczące lamp w solariach. Obecnie lampy w solarium nie mogą przekraczać mocy 0,3 W/m2, dlatego jeśli chcemy prowadzić biznes na najwyższym poziomie, to powinniśmy zakupić łóżka do opalania najlepszej jakości. Na rynku dostępne są solaria stojące i leżące. Solaria stojące dają o wiele lepszy komfort użytkowania i są bardziej higieniczne. Solaria leżące z kolei posiadają specjalne lampy na twarz, które mają inne ustawienia oraz specjalne filtry przeciw fotostarzeniu się skóry. Leżące solaria mają moc około 160 W, a stojące 180 W.

Kiedy decydujemy się na

Kiedy decydujemy się na łóżko do solarium  ważne jest wybranie odpowiednich lamp. Dzielimy je na wysokociśnieniowe – halogeny oraz niskociśnieniowe – świetlówki fluorescencyjne. Te drugie są dostępne w mocach 140 W i 160 W. Te lampy emitują mniejszą ilość światła, przez co używane są raczej do opalania ciała. Halogeny natomiast są najczęściej używane podczas opalania twarzy i emitują większą dawkę promieniowania UV. Dzięki zastosowaniu filtrów nie emitują za to promieni UV-C, za to przepuszczają najwięcej światła UV-A i UV-B.

 

Nie bez znaczenia jest także użyta pleksi do solarium. To ważny element, ponieważ na niej kładą się klienci. Musi być wytrzymała i trwała. Warto zamówić ją od producenta, który daje na nią gwarancję oraz wykonuje ją w różnych grubościach. Możliwe jest zamówienie pleksi do solarium w różnych odcieniach i grubościach – nawet 8 mm. Pleksi poddawane jest termoformowaniu, dzięki czemu dopasuje się do każdego kształtu lamp. W pełni przepuszcza światło solarium, co daje dobre efekty opalania, przy zachowaniu maksimum higieny.

Kosmetyki do solarium

Bardzo ważne są także kosmetyki do solarium, bez których trudno będzie prowadzić salon z usługą opalania. Kosmetyki powinny być przede wszystkim sprawdzone i skuteczne. Warto nawiązać współpracę z firmą, która w swoim asortymencie ma wiele różnych kosmetyków do opalania. Na pewno dla klientów potrzebne będą aktywatory opalania, bronzery oraz balsamy utrwalające opaleniznę. Bronzery oraz aktywatory opalania warto sprzedawać w jednorazowych opakowaniach w formie saszetek, ponieważ używa się ich przed lub po opalaniu. Warto, by kosmetyki tego typu miały nawilżającą formułę z wyciągiem z aloesu, ale także lekko brązowiły skórę, w czym pomoże obecność masła kakaowego oraz wyciągu z marchwi.

 

Zaplecze dla klienta

 

Oprócz dobrej jakości lamp do solarium na pewno przyda się również zaplecze dla naszych klientów. Aby solarium spełniało wszystkie normy potrzebne będą prysznice, szafki na ubrania dla klientów oraz wygodna poczekalnia przy recepcji. W takich warunkach znacznie łatwiej będzie klientom przygotować się do opalania i czuć się komfortowo. Na pewno dobrze prezentująca się recepcja z widocznymi kosmetykami na sprzedaż zrobi pozytywne wrażenie.